JAV FRS gelbsti pasaulį? Ar tikrai

JAV FRS veiksmai- ko laukti?

Po nedidelės panikos praėjusią savaitę FRS pradėjo naują pinigų skatinimo programą – išpirko „plataus profilio“ įmonių obligacijas. Pasklidus žinioms, doleris pradėjo kristi  kitų  valiutų atžvilgių, „rizikingi aktyvai“ ir žaliavos – įskaitant akcijų rinkas – vėl augo, o aukso kaina padidėjo 2%.

FRS gelbsti pasaulį?

 

Dar kartą FRS užsimetė Betmeno apsiaustą ir bando išgelbėti pasaulį: šį kartą jos pirkinių objektas tapo įmonių obligacijos – įskaitant taip vadinamas „šiukšlines“ įmonių obligacijas, kurių finansinė padėtis yra nestabili. Panašu, kad FRS pradėjo tiesiogiai finansuoti realųjį sektorių, apeidamas bankų sistemą, supratęs, kad bankams suteiktas likvidumas daugiau neveikia. Bankus galima suprasti: neaišku, kam skolinti, nes po karantino neaišku ką finansuoti, ekonomikoje yra daug vaikščiojančių zombių ir potencialių bankrotų.

 

Nepaisant to,  atrodo, kad FRS negalės išvengti plataus masto įsipareigojimų neįvykdymo bangos: skolų apimtis yra didžiulė ir  solydžiai  pinigine mase didesnė/ už Federalinio rezervo balansą. Tiek daug “ Prispausdinti” neišeis , be reikšmingo dolerio perkamosios galios sumažėjimo.

 

Tuo pačiu metu Europoje ir Azijoje padėtis yra dar blogesnė nei Amerikoje: Europoje viešpatauja socialiniai populistai, pasirengę dėl bet kokių priežasčių paaukoti ekonomiką politiniam tikslui pasiekti. Dideli mokesčiai, didelė reguliavimo našta, biudžeto deficitas ir geriausiu atveju – sustingusi ekonomika. Azija paskendusi milžiniškame skolų vandenyne, daug didesniame (atsižvelgiant į ekonomikos dydį) nei Amerikoje.

 

Remiantis kai kuriomis ataskaitomis, daugiau nei 100 šalių kreipėsi į TVF dėl finansinės paramos. FRS atidarė 500 milijardų dolerių likvidumo  liniją užsienio centriniams bankams.

Ar FRS sugebės išgelbėti pasaulį nuo milžiniškų įsipareigojimų neįvykdymo bangos???Nemažai manančiu kad ši misija neimanoma,bet jie neabejoja jog FRS pasistengs ta daryti.

 

Nepaisant to, JAV doleris, kaip pagrindinė esamos pinigų sistemos valiuta, vis dar atrodo geriausias iš esamų alternatyvų, tokių kaip euras ar juanis.

Ka daryti mums paprastiems mirtingiesiams?Yra tik vienas budas išvengti devalvacijos: kaupti kapitalą ne pinigais o turtu.Tik kokių? Čia kiekvieno pasirinkimas ,be abejones brangs taurieji metalai,NT(tam tikras segmentas) be abejones akciju rinkos,nes didžiulis likvidumas turės buti kažkur nukreiptas.Ateityje laukia mokesčių didinimas….

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.