AUKSAS!

Fizinės ir cheminės savybės

 

Auksas – geltonas, brangus metalas, randamas grynas arba rūdos pavidalu junginiuose su kitais metalais. Senovėje auksas dažniausiai buvo išplaunamas iš smėlio. Šis metalas yra sunkesnis už vandenį ir smėlį, todėl smėlį maišant su vandeniu nusėda ant dugno.

 

Viena svarbiausių jo savybių – cheminis atsparumas. Auksas nerūdija ir nekinta nei veikiamas oro, nei drėgmės, nereaguoja su rūgštimis, šarmais, druskomis. Auksą galima ištirpdyti karališkoje degtinėje – azoto ir druskos rūgščių mišinyje, arba kalio cianido šarminiame tirpale. Perdirbti auksą lengva: iš jo galima pagaminti ir plonytę vielą, ir foliją. Iš 1 g aukso galima iškalti 0,53m² ploto plokštę, kurią lengva sulenkti – ji nelūžta. Šis metalas gerai praleidžia šilumą ir elektros srovę.

 

 

Saulės metalas

 

Ezoterikoje auksas vadinamas Saulės metalu, energijos laidininku. Šis metalas turi savybę apsaugoti nuo blogos akies ir prakeiksmo. Jis stiprina saulės rezginio energetiką. Tikima, kad auksas myli kilnius ir dosnius žmones, jiems padeda įveikti kliūtis, neša sėkmę, o godiems ir nedoriems keršija. Vogtas auksas niekada neatneš laimės jo turėtojui.

 

Auksinis daiktas, perduodamas iš kartos į kartą kaip šeimos relikvija, prisipildo tos šeimos energija ir tampa jiems ištikimas.

 

Visą gyvenimą ant dešinės rankos piršto nešiojamas aukso žiedas gali prailginti žmogaus gyvenimą dešimčia ar dvidešimčia metų. Tikima, kad auksas savo energija maitina subrendusius žmones. Šis brangus metalas turi tonizuojamųjų savybių, todėl vaikams ir paaugliams, kuriems ir taip energija liejasi per kraštus, auksas gali pakenkti.

 

 

Puoštis grandinėle ar apyranke?

Rytų šalyse manoma, kad moterys turi būtinai nešioti aukso papuošalus – jie suteikia grožio, sveikatos, saugo nuo piktųjų dvasių, padeda susilaukti sūnų. Auksas taip pat suminkština ir vyrų širdis – jeigu stipriosios lyties atstovai greitai užsiplieskia, linkę į įtūžį, jiems reikėtų nešioti aukso grandinėles.

 

Be to, aukso poveikis priklauso nuo to, kur jis bus nešiojamas. Ant kaklo kabinamos grandinėlės veikia raminamai, atpalaiduoja, nuima stresą ir įtampą. Aukso grandinėlę rekomenduojama nešioti tiems, kurie dirba įtemptą darbą.

 

Aukso žiedai įkvepia pergalei, skatina judėti į priekį, pažinti naujus horizontus. Jie puikiai tinka verslininkams, tyrinėtojams, menininkams. Aukso apyrankės priduoda jėgų ir sveikatos, o auskarai gerina regėjimą.

 

 

Auksas pagal Zodiako ženklą

 

Deja, ne visi žmonės gali nešioti aukso papuošalus. Tai priklauso ne tik nuo amžiaus ar fiziologinių savybių, bet ir nuo Zodiako ženklo. Nuolat nešioti aukso papuošalus gali Dvyniai, Šauliai, Liūtai, Vandeniai, Ožiaragiai ir Avinai.

 

Žuvims, Vėžiams, Mergelėms, Svarstyklėms ir Skorpionams reikėtų būti atsargesniems ir puoštis aukso dirbiniais tik kartais. Šiems ženklams labiau tinka sidabras.

 

 

Triskart per dieną po šaukštelį aukso vandens

 

Auksui priskiriamos ir gydomosios savybės – gydo impotenciją, sinusitus, polineuritus, kurtumą, normalizuoja skydliaukės ir žarnyno veiklą.

 

Širdies darbą, atmintį gerinanti, kraujospūdį normalizuojanti priemonė – aukso vanduo: auksinis žiedas užpilamas dviem stiklinėmis vandens ir virinamas, kol vandens kiekis dvigubai sumažės. Geriama po šaukštelį tris kartus per dieną.

Nešiojantiesiems masyvius aukso papuošalus vertėtų atidžiai stebėti savo savijautą, ar auksas poveikis yra teigiamas.

 

Gydomąjį aukso poveikį pripažįsta ir tradicinė medicina. Aukso druskų tirpalas naikina daugelį ligas sukeliančių bakterijų, be to, padeda pernešti deguonies molekules, aktyvina ląstelių gyvybines funkcijas, todėl šio brangaus metalo yra kai kurių vaistų sudėtyje. Pavyzdžiui, radioaktyvusis auksas naudojamas gydant navikus. Tačiau reikia žinoti, kad aukso preparatai gali turėti ir šalutinį poveikį: kartais pakyla temperatūra, juntamas nerimas, sutrinka žarnyno veikla ir t. t. Be to, negalima naudoti sergant cukriniu diabetu, sunkia tuberkuliozės forma, širdies ir kraujagyslių ligomis.

Šviną paversti auksu

Viduramžiais alchemikai visą savo gyvenimą paskirdavo bandymams, kaip auksu paversti kitą metalą, pavyzdžiui, gyvsidabrį. 1586-aisiais šveicarų alchemikas Turneiseris paskelbė, kad jam eksperimentas pavyko! Atvykęs į Romą jis apstulbusios minios akivaizdoje įkaitintą geležinę vinį įmerkdavo į keistą raudoną skystį, kuriame geležinė vinis virsdavo auksine. Vėliau paaiškėjo, kad tai viso labo buvo tik triukas. Vinis iš tiesų buvo auksinė, tačiau prieš pasirodymą „alchemikas“ ją padengdavo tam tikrais dažais, kurie tirpale nusiplaudavo. Viduramžių alchemikų svajonė, paversti auksu kitus metalus, buvo įgyvendinta XX amžiuje. Atominiuose reaktoriuose auksą galima išgauti iš kai kurių švino izotopų. Tačiau ekonominiu požiūriu tai nenaudinga – kelių gramų aukso sintezei išeikvojama energijos už keletą milijonų dolerių.

Papidoma informacija

* Iš Žemės gelmių jau išgauta apie 200 000 tonų aukso. Jeigu visą šį auksą sulydytume, išeitų aštuonių aukštų namas.

* Žemės rutulio branduolyje aukso yra penkis kartus daugiau negu visose kitose žmogui pasiekiamose uolienose. Jeigu iš Žemės gelmių visas auksas išsilietų į paviršių, Žemės paviršių padengtų pusės metro storio sluoksniu.Didžiausias aukso atsargas pasaulyje turi JAV – apie 8000 tonų, antroje vietoje – Vokietija. Daugiausia aukso sunaudojama Indijoje.

Lietuvoje

tonoje smėlio – 0,6 gramai aukso Ar galėtumėte patikėti, jog Lietuvoje yra aukso? Vis dėlto aukso ieškotojams patariame nebėgti ieškoti kastuvo – aukso smiltelės aptinkamos tik šiaurės – šiaurės rytų Lietuvoje esančiuose žvyro – smėlio karjeruose.

lombardas-patera.lt

.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.